Impreza turystyczno - rekreacyjna „Poznać i usłyszeć przyrodę” - Tleń 2016

W dniach 1 – 2 października 2016r. Ośrodek przeprowadził imprezę turystyczno – rekreacyjną dla dzieci z uszkodzonym słuchem w wieku 5 -10 lat i ich rodziców, opiekunów pod nazwą „Poznać i usłyszeć przyrodę”. Spotkanie zrealizowane było w sercu Borów Tucholskich - w Tleniu w Ośrodku „Perła Borów”. Specjaliści zaplanowali wiele atrakcji dla wszystkich uczestników.

Sobotni dzień wypełniony był pobytem w Gospodarstwie Agroturystycznym „Polana”, gdzie poznaliśmy w pigułce życie zwierząt tam mieszkających, mieliśmy możliwość przejażdżki na koniu i bryczką po najbliższej okolicy. W godzinach popołudniowych tego dnia wzięliśmy udział we wspólnej zabawie ruchowo – terenowej w podchody. Wieczorem wszyscy wspólnie bardzo dobrze bawiliśmy się na terenie Ośrodka, angażując się w proponowane zabawy integracyjne.

Niedzielny ranek, to spotkanie z opiekunem ptaków drapieżnych – sokolnikiem. Pan sokolnik opowiedział nam wiele ciekawych informacji o swoich ptakach, a przede wszystkim zobaczyliśmy je z bliska i podziwialiśmy je w locie. Kolejna atrakcja tego dnia to super zabawa dydaktyczna pod hasłem „Bieg przez Bory”. Nie było łatwo przejść przez szereg stanowisk z różnymi zadaniami do wykonania, ale daliśmy radę… W godzinach popołudniowych przeprowadzone zostały zajęcia plastyczne z wykorzystaniem rekwizytów zebranych w trakcie wcześniejszych atrakcji i spotkań.Uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców, opiekunów świadczyły o udanym wyjeździe. Super, że mogliśmy spędzić wspólnie weekend, tym bardziej, że pogoda też dopisała!!!

Galeria: